Forum  Strona Główna
www.apu.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Złamana kość śródstopia - ile procent z PZU?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Odszkodowania - wasze pytania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
christianos

PostWysłany: Pon Sty 05, 2009 11:14 am    Temat postu: Złamana kość śródstopia - ile procent z PZU? Odpowiedz z cytatem

Witam!

Moja sprawa wygląda tak. W styczniu złamałem III kość śródstopia prawego. Wypadł mi karton z samochodu prosto na stopę. Stało się to w pracy. Samochód miał ubezpieczenie polisę w PZU. Dodam, że prowadziłem własną działalność gospodarczą. Z Zus-u dostałem całe 120zł [sic!] ponieważ płaciłem obniżony ZUS w wysokości około 300zł, to więcej mi się nie należało.
PZU wezwała mnie na komisję lekarską. W maju nie mogłem się na nią stawić ze względu na pilny wyjazd. Złożyłem odwołanie od decyzji PZU, która mówiła, że ze względu na brak stawienia się na komisji nic mi się nie należy. Dostałem kolejny termin komisji lekarskiej (PZU chciało mieć jak najszybciej sprawę zakończoną) na grudzień.
W chwili obecnej jestem po komisji, na której lekarz stwierdził lekkie przesunięcie złamanej kości, zrost poprawny, w trakcie leczenie pojawiła się torbiel na kości (teraz powinno być ok), upośledzenie ruchu 2 palców (wynika to pewnie, że za mało ćwiczyłem zginanie palców jak mi ściągneli gips. Lekarz stwierdził również coś w rodzaju spłaszczenia stopy.
Nie mam konta bankowego w Polsce i pieniądze z odszkodowania mają przyjść przekazem pocztowym na nazwisko mojego ojca.

Moje pytania brzmią:

1) Ile mogę dostać procent uszczerbku za taki wypadek? I czy jest ktoś w stanie określić wartość kwoty?
2) Czy jak mój tata przyjmie przekaz pocztowy z PZU z odszkodowaniem to czy jak suma nie będzie mnie satysfakcjonowała to mogę złożyć jakieś odwołanie, czy będzie już za późno?
3) Czy warto się odwoływać w takiej sprawie?

Dziękuję z góry za wszelkie porady i informację.

pozdrawiam

Krystian
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Odszkodowania - wasze pytania Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: