Forum  Strona Główna
www.apu.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Odszkodowanie OC - Szkoda calkowita..

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Odszkodowania - wasze pytania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
reks

PostWysłany: Nie Kwi 26, 2009 11:21 am    Temat postu: Odszkodowanie OC - Szkoda calkowita.. Odpowiedz z cytatem

Witam,
W styczniu mialem wypadek:
Cytat:

Jechalem Jana Pawla od ronda radoslawa w strone centrum lewym pasem... jade se jade a patrze ze na tory dzielace jana pawla wjezdza Lublin to szybko odpuscialem gaz ale patrze ze staje... to nawet nogi na hamulcu nie mialem.. jestem juz w polowie/poczatek przystanku widac na google maps jaka to wiec byla odleglosc... patrze a ten przecina jana pawla.. coz mam letnie opony dzieki bogu sypali sola to jeszcze cos z trakcji bylo... ja w hebel ale patrze ze nie mam szans.. odpuscilem hebel i wykonalem manewr uniku(juz kilka razy mnie to uratowalo)[czyli odbicie w lewo(na tory/srodek skrzywoawnia maksymalnie jak mozna, w tych warunkach nie bylo to duzo aby nie stracic kontroli i nie wleciec na przystanek z ludzmi] lecz nie tym razem.. dalo mi to tyle ze dzieki bogu uderzenie a dokladnie miejsce uderzenia bylo o 0,3m od prawej podluznicy.. To co mnie zdenerwowalo tamten koles gadal ze to nie jego wina gdzie policja policja leciales ze 160...bleble...
Policja byla juz po ~30minutach co chwale... Funkcjonariusze naprawde mili co rowniez mnie zdziwilo;)
Jak cos se przypomne dopisze..

Po wypadku samochod wygladal tak:

Samochod kupilem w sierpniu jako dopiero co sprowadzony z Belgii, kupilem za 12tys + koszty rejestracji ~3tys. Do czasu wypadku wsadzilem w naprawy jakies 6tys(nie mam na to faktur, jedynie paragony na czesci)[moze udalo by mi sie uzyskac fakture na jedna naprawde za 2800zl]

PZU wycenilo auto przed wypadkiem na 11tys wypacilo mi 7,5 i uwaza sprawe na zamknieta.

Napisalem do nich pismo o 'zadoscuczynienie' :
Cytat:
Warszawa, dnia 23.01.2009

Do PZU S.A. Centrum Likwidacji Szkód w Warszawie Filia III,
01-360 WARSZAWA, Człuchowska 9

Dotyczy szkody komunikacyjnej z dnia 09-01-2009
w pojeździe marki ALFA o nr rej. ******,
numer szkody: PL2009011******

Wnoszę o przyznanie mi zadośćuczynienia z uwagi na wynikłe problemy zaczynając od tego iż od dnia szkody nie posiadam auta i muszę się poruszać środkami komunikacji miejskiej co w moim wypadku znacząco utrudnia mi życie z uwagi iż między miejscem zamieszkania, szkołą i miejscem pracy nie mam dobrego połączenia tymi środkami komunikacyjnymi. Kolejnym problemem jest strach/lęk przed prowadzeniem pojazdów wynikły po wypadku. Nie wspomnę iż za pieniądze które mi Państwo proponujecie nie jestem w stanie ani naprawić auta na częściach używanych ani po ewentualnym jego sprzedaniu nie jestem w stanie kupić auta w takim stanie i w takim wyposażeniu(pragnę dodać że pod koniec zeszłego roku w aucie przeprowadziłem wymiany części za ponad 5tys złotych co w razie potrzeby jestem w stanie udokumentować). Następnym problemem jest iż bardzo dużo nerwów kosztowało mnie sprowadzenie auta z Belgii i doprowadzenie go do obecnego stanu, a teraz najwidoczniej będę musiał to zaczynać znowu od początku.
Z Uwagi na powyższe argumenty proszę o pozytywne rozpatrzenie i przyznanie mi zadośćuczynienia w wysokości 2 tys złotych dzięki którym będzie mi łatwiej naprawić samochód.

XYZ

Gdzie dostalem odpowiedz:

Tu dodatkowe pisma o sprawie:

Moje pytanie:
Czy moge jeszcze o cos walczyc i jak?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Odszkodowania - wasze pytania Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: