Forum  Strona Główna
www.apu.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

zderzenie z koziołkiem

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Odszkodowania - wasze pytania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kotek7191

PostWysłany: Czw Sty 20, 2011 7:53 pm    Temat postu: zderzenie z koziołkiem Odpowiedz z cytatem

Witam.W kwietniu miałem zderzenie z koziołkiem.Wezwany patrol policji spożądził notatkę z miejsca zdarzenia.Droga nie była oznakowana znakiem ostrzegawczym ,,uwaga na dzikie zwierzęta,, nie było w tym czasie polowania.Zarządcą drogi jest GDDKiA.Po wizycie likwidatora Interrisk dostałem odpowiedż iż zarządca nie odpowiada za zwierzęta na drodze. Odwołałem się od tej decyzji bo zarządca drogi powinien zapewnić bespieczeństwo poprzez właściwe oznakowanie. Dostałem odpowiedż że gdyby znak był do zdarzenia i tak by doszło,a udowodnienie winy zaniedbania jest po mojej stronie. Na policji usłyszałem że dane na temat podobnych zdażeń w tym miejscu mogą wydać tylko zarządcy drogi /pragnę tu dodać iż tej samej doby w tym miejscu był wypadek z udziałem łosia/ Prosiłem członków koła łowieckiego którzy twierdzą iż w tym miejscu jest ścieżka migracyjna zwierzyny łownej o wniosek do zarządcy drogi o oznakowanie, stwierdzili że to i tak nic nie pomoże. Proszę o porade.Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kotek7191

PostWysłany: Sro Sty 26, 2011 4:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo proszę o porade,czy oprócz sądu mogę w jakikolwiek sposób wpłynąć na zmianę decyzji ubespieczyciela. Z góry dziękuje i pozdrawiam
Powrót do góry
Zespół APU
Site Admin

PostWysłany: Pon Sie 29, 2011 2:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takich wypadków jak Pański jest na polskich drogach mnóstwo, jednak dochodzenia roszczeń znacznie utrudnione. W Pana przypadku można ewentualnie dochodzić roszczeń tylko na drodze postępowania sadowego. Na drodze polubownej szkoda czasu i papieru na wymianę korespondencji, bo TU i tak nie zmieni swojego zdania, co nie oznacza, że mają rację.
Jeśli przemyśli Pan sprawę to polecam się lub proszę skorzystać z prawnika i złożyć pozew.
022 854 10 03
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Odszkodowania - wasze pytania Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: