Forum  Strona Główna
www.apu.pl

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Gleba na zanieczyszczonej drodze.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Odszkodowania - wasze pytania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Staniol

PostWysłany: Pon Kwi 15, 2013 9:54 am    Temat postu: Gleba na zanieczyszczonej drodze. Odpowiedz z cytatem

.Jadąc do pracy miałem małego szlifa.Dojeżdżałem do skrzyżowania z zamiarem skrętu w lewo . Nacisnąłem lekko przedni hamulec,ujechało mi koło i moto przewróciło się na lewą stronę przy prędkości 5-10km/h. Przejechaliśmy z pół metra i się zatrzymaliśmy.Przerysowane lusterko,lekko lewa strona czachy i lampa,lekko zadupek. Złamana klamka sprzęgła,dźwignia zmiany biegów,podnóżek kierowcy i kierunkowskaz.
Złapałem uślizg ponieważ droga którą jechałem była zanieczyszczona przez ciężarówki i maszyny budowlane które pracują w pobliżu.
Czy orientuje się ktoś jak wygląda sprawa dochodzenia odszkodowania w związku z zanieczyszczeniami na drodze (błoto,kamienie) ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zespół APU
Site Admin

PostWysłany: Sro Kwi 17, 2013 11:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a orientuję się i co ??? pewnie chcesz wiedzieć co zrobić by sobie poszlifowane elementy naprawić Smile

Poważnie.
W tego rodzaju przypadkach najważniejszą i najtrudniejszą za razem sprawą będzie udowodnienie zawinionego działania ze strony osób odpowiedzialnych za zanieczyszczenie drogi - w tym przypadku inwestora lub wykonawcy na budowie. Pierwsza rzecz jaką trzeba zrobić to zdjęcia na miejscu zdarzenia, zawiadomienie Policji lub Straży Miejskiej o zaistniałym zdarzeniu - sporządzą na okoliczność tego notatkę lub nałożą mandat karny na sprawcę zanieczyszczenia oraz zgromadzenia jak największej ilości świadków zdarzenia.
Jak będzie tak przygotowana dokumentacja dopiero będzie można pójść dalej tj. likwidować szkodę i naprawiać motor.
Szczerze, walka o odszkodowanie za takie rzeczy to jak jazda przez pole ziemniaków Hayabusą.
022 854 10 03
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Odszkodowania - wasze pytania Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: